Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo si hraje nezlobí

 Udělejte si na své dítě čas a buďte mu příkladem.

Ve vývoji každého dítěte je období, kdy zlobí více, je více agresivní a má občas výbuchy vzteku. Toto jednání se většinou váže k období prvního vzdoru, tj. kolem třetího až čtvrtého roku života.
Co s tím? Na jedné straně to znamená, že se vaše dítě vyvíjí správným směrem, ale na druhou stranu je nutné si uvědomit, co ještě lze dítěti trpět a co už ne. Jak pak takové „zlobiče" usměrnit?
 
Dětská zloba a agresivita
Můžeme v poslední době slyšet kolem sebe názory, které říkají, že dnešní děti jsou agresivnější, otupělejší proti násilí... Není například tajemstvím, že velkým problémem se stávají počítače a televize, kde se děti běžně setkávají s násilím, a to i v pohádkách nebo v pohádkových příbězích.
Často je to ještě podmíněno tím, že hlavní hrdina dítek zabijí nepřátele, je agresivní a všude kolem něj jsou tratoliště krve. I v takovém hrdinovi se děti mohou vidět!
Co s tím? Zakázat dětem televizi a počítač úplně? To není řešení! Zkuste si místo toho s potomkem promluvit a vysvětlit mu, že to, co je ve světě filmů normální, by nemělo být tak zcela běžné v životě! A především dítě kontrolujte na jaký pořad se dívá a co je jeho obsahem. 
Zkuste hru...
Přemýšlíte nad tím, jak si poradit s agresivitou? Co dělat proto, aby se vaše dítě dokázalo krotit a chovat se v rámci mezí, které stanovíte?
Platí zlaté pravidlo: „Kdo si hraje, nezlobí."
Zastavte se v dnešní uspěchané době a věnujte své ratolesti čas! Zkuste vymyslet nějakou hru, do které byste se mohli třeba i částečně zapojit vy.
Jakou hru? To je jen na vás a na vaší fantazii.
Hry mohou být různé, zdá-li se vám, že je váš potomek nadměrně agresivní, zkuste vymyslet pro něj nějaký sport, který by ho bavil a který by neškodně ventiloval jeho agresivitu.
Nejdůležitější je stanovit jasnou mez. Vaše dítě by mělo vědět, co si ještě dovolit může a co už správné není. Je na vás, abyste stanovili optimální hranice a meze, za které se nesmí a praidla, která se MUSÍ dodržovat, co už není přípustné. Pokud budete důslední, dítě tato pravidla přijme a bude je bez problémů dodržovat.
 
Jedna důležitá rada na závěr
Jedna ze základních metod v předškolním věku je metoda názornosti a pozorování. Děti se učí co jim ukážete.

Pokud nechcete, aby se vaše dítě chovalo nevhodným způsobem, nesmíte se tak chovat ani vy (neslušná mluva, nadávky při řízení auta, když něco provede dospělý, také nedostane přes zadek, ale je mu vysvětleno, hádky apod.).

Na své dítě buďte vždy milí, hodní, ale buďte také důslední a svým dětem příkladem.

 

Obrazek

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 334525
Měsíc: 8449
Den: 266