Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak ulehčit dítěti vstup do školky

5. 8. 2018

 

Mluvte s dítětem o tom, co se v mateřské škole dělá a jaké to tam je. Seznamte je s kamarádem, který již mateřskou školu navštěvuje (pouze má - li dobré zkušenosti, aby Vaše dítě nevystrašil barvitým líčením špatných zážitků). Vyhněte se negativním popisům jako " tam tě naučí poslouchat, nebudou se tě na nic ptát“…apod. 
 
Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu se rozlučte (neodcházejte tajně) a ujistěte ho, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout.
Zvyšujte sebedůvěru dítěte. Ujistěte dítě, že mu věříte, a že to zvládne. Dítě musí mít k mateřské škole kladný vztah, z toho důvodu nikdy mateřskou školou nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest).
 
Veďte své dítě k větší samostatnosti, zvláště v hygieně, oblékání a jídle.
Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat.
 
Zbavit se své úzkosti znamená, zbavit dítě jeho úzkosti. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčeni o tom, že dítě do mateřské školy dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte. Případně se dohodněte, že dítě bude vodit ten, který s tím má menší problém.
Mluvte s pedagogem o adaptaci svého dítěte na nové prostředí.
 

 Přejeme Všem rodičům ty nejkrásnější zážitky s jejich dětmi. 

 

dsc00003.jpg

Holčičky na zahradě pozorují miminko šnečka a ochraňují ho.

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>

Statistiky

Online: 7
Celkem: 334521
Měsíc: 8449
Den: 265